• Krok 4 monitoring

• 4. KROK

Hodnotenie - monitoring

Hodnotenie aktivít:

Vytvorenie zásad šetrenia energie – túto aktivitu realizovali ekohliadky v spolupráci s kolégiom.

Vytvorenie štítkov k vypínačom a súťaž o najkrajšie štítky – aktivita bola realizovaná žiakmi celej školy s pánom učiteľom Pollákom a pánom školníkom.

Deň vody – žiaci 1. a 2. stupňa pod vedením svojich triednych učiteľov riešili rôzne zaujímavé úlohy a aktivity o vode, diskutovalo sa o spôsoboch ochrany vody pred znečistením a možnostiach šetrenia vodou v domácnosti. Súťažili o najmodrejšiu triedu.

Deň Zeme a Deň Zelených škôl – v rámci vyučovania sme si dali výzvu: „Deň bez energie“. Počas celého dňa bolo obmedzené používanie didaktickej techniky a elektrospotrebičov. Menej sa svietilo a sledovala sa spotreba energie, ktorá bola výrazne nižšia ako ostatné dni. Všetci žiaci sa aktívne zapojili do ekologických aktivít:  tvorba projektov a básni zameraných na ochranu Zeme, kreslenie na chodník.

Počas Dňa energie sme namáhali svoje pľúca, hlavy, ruky aj nohy. S triednymi učiteľmi žiaci riešili zaujímavé ekologické úlohy. Žiaci čerpali najmä svoju energiu a snažili sa ušetriť tú elektrickú.

V predvianočnom období sme zberali knihy, hračky pre rodiny v núdzi. Chceli sme poukázať na šetrenie energie na ich výrobu, dopravu. Do zberu boli zapojení všetci žiaci a zamestnanci školy.

Svetový deň bez áut – pešia, cyklistická a verejná doprava -  týždeň mobility – žiaci našej ZŠ využili možnosť prepravy do školy a domov prostredníctvom MHD, ktorá bola počas tohto dňa zadarmo. Iní žiaci prišli do školy na bicykloch alebo peši.

Šarkaniáda – využitie energie vetra – triedne kolektívy vyrábali šarkanov

Výtvarné a literárne práce na tému Energia

Tvorba prezentácií na tému Energia – žiaci vytvorili prezentácie a projekty na hodinách biológie, chémie, fyziky a prezentovali ich  na jednotlivých vyučovacích hodinách aj počas projektového dňa.

Uskutočnené exkurzie – čistička odpadových vôd – VII. A, VII. B

triedička plastov – VII.A, VII. B

Zavedenie separovaného zberu batérií a zberu papiera zameraného na ochranu životného prostredia

Výpočet vplyvu školy na životné prostredie – ekologická stopa školy

Ochrana života a zdravia, Mesto deťom (večerný beh) – otestovanie fyzickej zdatnosti  využívaním vlastnej energie

Fašiangové obdobie sme otvorili karnevalom. Žiaci 1. a 2. stupňa sa predviedli v rôznych modeloch a maskách z odpadového materiálu.  Využili svoju tvorivosť, nápaditosť, kreatívnosť, ktorá bola odmenená.