• Krok 5 Pro-environmentálna výučba

• Pro-environmentálna výučba

V našom školskom vzdelávacom programe sú zapracované témy environmentálnej výchovy a ekológie. Ekologická výchova je súčasťou učebných osnov a tematicko-výchovných plánoch. Prierezová téma ekologická výchova zasahuje do všetkých vyučovacích predmetov. Zážitkové učenie je pre žiakov zaujímavé. Využívajú svoju tvorivosť a zároveň sa učia vnímať a cítiť krásy prírody a prírodných dejov.

Žiaci  zhotovili rôzne projekty a riešili problémové úlohy:

Dlhodobé  projekty -  Zelená škola – výchova k ochrane životného prostredia

- Commenius  -  úlohou je oboznámiť žiakov s tradičnými jedlami nášho regiónu a prezentovať ich v zahraničí (projekt ukončený v šk. roku 2014/2015)

- Embraco pre  ekológiu – revitalizácia zelene

Krátkodobé projekty

• Deň mlieka
          • Deň jablka

Ekologické dni

• Dni ochrany prírody
          • Deň Energie
          • Deň Zelených škôl
          • Besedy  a projektové vyučovanie
          • Exkurzie a iné....

Škola v prírode

V mesiaci máj 2015 sa žiaci štvrtého ročníka spolu s učiteľkami  Kováčovou a Michlíkovou zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lomnici. Okrem poznávania krás našich veľhôr, navštívili aj Beliansku jaskyňu, Múzeum TANAPu a SKI múzeum v Tatranskej Lomnici. Množstvo športových aktivít dopĺňal aj bohatý duchovný program.

Týždeň venovaný úcte

25.marec je Dňom počatého dieťaťa, preto sme sa v našej škole v týždni od 24.-28. marca zamerali viac na uvedomenie si hodnoty života. V utorok, naši deviataci vo vestibule školy rozdávali biele stužky, ktoré sme nosili, ako symbol úcty k životu od počatia až po prirodzenú smrť počas celého týždňa. Informácie sme mali aj na nástenke, venovanej tejto téme. V prvých dňoch týždňa ôsmaci a deviataci si pozreli film Októbrové dieťa, ktorý hovorí o tom, ako sa vysporadúvajú so svojím životom mladí, ktorí neprijali svoje počaté dieťa, či sami boli neprijatí svojimi rodičmi. Aj pravidelná stredajšia duchovná relácia sa niesla v znamení vďaky za náš život.