Zriaďovateľom  školy je Rímskokatolícka cirkev, Biskupstvo Spišské Podhradie.

Je plne organizovanou školou, ktorú navštevuje 344 žiakov zadelených do 16 tried. Na prvom stupni je 8 tried, na druhom stupni je 8 tried. Súčasťou školy je školský klub, ktorý pracuje v 5 oddeleniach a zariadenie školského stravovania – školská jedáleň.

Škola zabezpečuje výchovu a vzdelávanie žiakov v duchu katolíckej viery a morálky, poskytuje priestor na výučbu talentovaným žiakom, žiakom so špecifickými výchovno - vzdelávacími potrebami. Základným cieľom výchovy a vzdelávania je vychovávať mladých tak, aby si našli miesto v cirkvi a spoločnosti.

Škola ponúka:

• výchovu a vzdelávanie v kresťanskom duchu
          • povinnú výučbu cudzích jazykov (anglického) od 1. ročníka a druhý cudzí jazyk od 5. ročníka pod vedením kvalifikovaných učiteľov
          • výučbu informatiky od 2. ročníka
          • bohatú a pestrú záujmovú činnosť
          • plavecký výcvik pre žiakov 3. a 6. ročníkov
          • pobytový lyžiarsky výcvik pre žiakov 7. ročníka
          • školu v prírode pre žiakov 4. ročníka
          • duchovnú obnovu žiakov 7. - 9. ročníka
          • možnosť navštevovať elokované triedy ZUŠ Dezidera Straucha v priestoroch školy     (odbor hudobný, výtvarný)
          • implementáciu prvkov moderných alternatívnych vyučovacích metód a foriem práce (projektové, kooperatívne, prosociálne vyučovanie, metóda CLIL, Hejného matematika)
          • aktívny pobyt detí v školskom klube