• Dopravné ihrisko

• Dňa  27.9.2023 žiaci tretieho ročníka zavítali na dopravné ihrisko. Preverili si svoje teoretické znalosti z oblasti dopravnej výchovy. Hravo zvládli dopravné značky, vyriešili  rôzne dopravné situácie. V praktickej časti si preverili svoje schopnosti v jazde na bicykli a kolobežke. Počasie im prialo, a tak si naši tretiaci naplno užili tento slnečný septembrový deň.

• Európsky deň jazykov

• Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa už od roku 2001 každoročne oslavuje Európsky deň jazykov 26. septembra. Je to skvelý deň plný aktivít v oblasti jazykového vzdelávania v celej Európe.

Naša škola sa do osláv zapojila niekoľkými zaujímavými aktivitami. Hneď ráno sme vo vestibule školy triedili slovíčka šiestich jazykov a pozreli sme si nástenku, ktorá nás informovala o tomto dni.  Vyučujúci cudzích jazykov si pre nás v telocvični pripravili aktivity, v ktorých nám naši spolužiaci predstavili 6 krajín Európy, ich jazyk a kultúru, a tento rok aj ich  významných svätých a patrónov. Svoje vedomosti o krajinách sme si overili plnením úloh v jednotlivých stánkoch.

V rodnom jazyku sa nám prihovorila sestrička Paulína (po poľsky), spolužiačky z Ukrajiny (po ukrajinsky) a Samuele Tomasello (po taliansky). Nakoniec sme si zasúťažili  v rozlišovaní krajín a jazykov, kde bolo treba byť nielen šikovný, ale aj rýchly.

• Návšteva galérie

• Aj našich žiakov oslovili aktivity na tému DNI EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA 2023. Rozhodli sa s pani učiteľkami navštíviť Galériu umelcov Spiša. Tu si žiaci II.A vyskúšali tvorbu kolorovaných návrhov nástennej maľby na kartón na tému Živé dedičstvo. Žiaci II.B zas tvorbu imaginatívnych príbehov z papiera maľovaním a lepením na motívy diel umelca Jozefa Hanulu. Témou boli Variabilné hry.

• Stretnutie Rodičovského spoločenstva

• Milí rodičia!

Pozývame Vás na celoškolské stretnutie Rodičovského spoločenstva, ktoré sa uskutoční dňa 05. 10. 2023 - štvrtok o 16:00 hod. v telocvični školy.

Po ukončení (o 16:30 hod) budú prebiehať triedne chôdzky rodičovského spoločenstva.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

• Exkurzia do Energolandu

• Dňa 26.09. 2023 sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie v Energolande. Po dlhej a náročnej ceste sme šťastne dorazili k jadrovej elektrárni v Mochovciach.

V Energolande čakalo na žiakov množstvo interaktívnych sekcií, do ktorých mali možnosť nazrieť. Jednou z nich bolo 3D kino, počas ktorého sme si mali možnosť pozrieť krátky príbeh energie od Veľkého tresku až po blízku budúcnosť. Okrem 3D kina nám Energoland ponúka množstvo ďalších zaujímavostí, ako napríklad interaktívnu motorku z budúcnosti, termálne zrkadlo, stroj času a veľa ďalšieho.  Žiaci si mali možnosť vyskúšať viac ako 40 interaktívnych exponátov, dozvedeli sa dôležité informácie o tom, ako premieňame prírodne zdroje energie na elektrinu, o pozitívach, ale aj negatívach jednotlivých spôsobov výroby elektriny.

Žiaci si z tejto exkurzie priniesli množstvo zaujímavých momentov a nových skúseností.

• Denník slepého Spišiaka

• „Tanec je ako život ... môžeš spadnúť stokrát, ale zdvihnúť sa musíš vždy.“

Aj mesto, Spišská Nová Ves, muselo počas svojej histórie viackrát padnúť, aby dosiahlo svoju krásnu súčasnú podobu.

Žiaci našej školy sa 21.09.2023 zúčastnili veľmi zaujímavého vystúpenia s názvom -  „Denník slepého Spišiaka.“

Tanečná skupina Denzz Industry vytvorila tanečno-náučný program, v ktorom vtipným a hravým spôsobom spracovali históriu mesta Spišská Nová Ves  (prierez základných míľnikov dejín od pôvodného obyvateľstva Spiša, vpádov nekompromisných Tatárov, cez históriu trhovníctva či turizmu v našom meste. Samotné tanečné vystúpenie bolo popretkávané historickými fotkami a videami, ktoré vkusne dopĺňali tanečníkov a poskytli autentický obraz histórie Spiša.

Sme hrdí aj na našich žiakov (Michaela Gondová, Grétka Zekuciová, Slávka Kotradyová, Zoe Proksová, Ivan Garčár), ktorí v tejto tanečnej skupine pôsobia a rozvíjajú svoj talent.