• Rodičovský príspevok

• Rada rodičov odsúhlasila rodičovský príspevok pre šk. rok 2019/2020 nasledovne:

17 € - najstaršie dieťa

7 €    - mladší súrodenec

Príspevok prosíme uhradiť triednemu učiteľovi do 15.10.2019

• Európsky týždeň športu

• Aj piaty ročník Európskeho týždňa športu na Slovensku sa niesol znova v duchu hesla - #BeActive, teda „buď aktívny,“ a čoraz viac sa stáva populárny aj na našej škole. Podujatia na podporu aktívneho pohybu by sa mali organizovať v termíne od 23. do 30. septembra. Preto sa v piatok, 27. septembra 2019, stretlo v telocvični našej školy 64 žiakov prvého stupňa, ktorí sa s radosťou pustili do plnenia športových aktivít, ktoré si pre ne pripravila pani učiteľka Drevená.

• Svetový deň mlieka v školách

• Aj tento rok si žiaci prvého stupňa pripomenuli, aké je mlieko a mliečne výrobky pre ich organizmus dôležité. Preto si v stredu, 25. septembra 2019,  prostredníctvom nástenky vo vestibule školy a na projektových hodinách prostredníctvom prezentácií a pracovných listov pripomenuli jeho význam. Aké by to bolo, keby to všetko nezapili chutným mliekom a nevyrobili si na hodinách výtvarnej výchovy kravičky, ktorým vďačia za tento chutný a zdravý nápoj.

• Stretnutie Rodičovského spoločenstva

• Milí rodičia!

Pozývame Vás na celoškolské stretnutie Rodičovského spoločenstva, ktoré sa uskutoční dňa 26. 09. 2019 - štvrtok o 16:30 hod. v telocvični školy.

Po ukončení budú prebiehať triedne stretnutia rodičov.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

• Detstvo bez násilia - Výtvarná súťaž

• Náš žiak, Peter Mrovčák (8.A), sa zúčastnil regionálnej výtvarnej súťaže pod názvom - Detstvo bez násilia, ktoré organizovalo Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi. So svojou výtvarnou prácou - Stop násiliu -súťažil v 3. kategórii (základné školy - 5. - 9. ročník). Jeho práca patrila medzi úspešné (z 27 prác sa umiestnila na krásnom 4. mieste), a preto ju môžeme vidieť počas vernisáže v Spišskom osvetovom stredisku.

Srdečne blahoželáme!

• V ústrety životu

• Srdečne Vás pozývame na spoločný večer s názvom "Kráčajme s modlitbou v ústrety životu", ktorý sa bude konať v piatok 20.09.2019 v školskej kaplnke. Prosiť o ochranu života od počatia budeme pri sv. omši o 19:00 hod., po ktorej bude  následovať krátka adorácia. Tešíme sa na stretnutie s Vami pri Pánovi, ktorý je sám naším Životom!

vzhľadom na prebiehajúce rekonštrukčné práce (od 11.9. 2019 až do odvolania) na streche telocvične Hotelovej akadémie Vás žiadam o dodržiavanie zákazu vstupu vozidiel na parkovisko školy.

Zároveň Vás prosím, aby ste neparkovali v priestore pri spodnej bráne, aby ste neblokovali dodávku surovín pre školskú jedáleň. Za porozumenie a dodržiavanie vopred ďakujem.

• Platby za ŠKD

dovoľujeme si Vás upozorniť, že platby za ŠKD ( 9€ / mes.) je nutné uhrádzať bankovým prevodom na účet školy :

VS: mesiac, za ktorý sa uhrádza

Správa pre prijímateľa: meno, priezvisko, trieda

• Oznam ŠKD

dovoľujeme si Vás upozorniť, že činnosť ŠKD pre žiakov 1. stupňa začína 3. 9. 2019. Dieťa bude prijímané do školského klubu na základe vyplnenej prihlášky a čestného vyhlásenia, ktoré nájdete v ľavom menu na stiahnutie. Pri vstupe do ŠKD je potrebné aj uhradiť poplatok 9€ za mesiac september.