Videla som na prechádzke v lese anjela, čo niesol ťažké vrece. Unavený šiel už pomaly, od mrazu ho líčka štípali. Hovorím mu: "Pomôžem Ti trošku." Chytila som vrece v jednom rožku, a tak sme ho spolu niesli smerom hore brehom, rovno, dolu brehom. Dodnes neviem, čo v tom vreci bolo, iba vôňa jabĺk naokolo.
V novembri odišlo 120 vojakov slovenskej armády na mierovú misiu do Lotyšska, kde budú slúžiť 9 mesiacov. Sprevádza ich aj vojenský duchovný, vdp. František Krušinský, bývalý žiak našej školy. Poprosil nás o spoluprácu, aby sme našim vojakom spríjemnili vianočné sviatky zaslaním pohľadníc, pozdravov či listov. Keďže sa nám táto myšlienka veľmi páčila, spolu so žiakmi sme sa pustili do písania i tvorenia.
Listy sme v tomto týždni odoslali a veríme, že vojakom urobia radosť.
