• Okresné majstrovstvá v malom futbale dievčat

Dňa 25. 04. 2024 sa konali na futbalovom štadióne okresné majstrovstvá v malom futbale dievčat. Naše žiačky vyhrali základnú skupinu a prehrali až vo finále. Obsadili výborné 2. miesto, vzorne bojovali za farby našej školy, za čo im patrí poďakovanie.

Školu reprezentovali tieto žiačky: Miriam Oravcová, Sára Vanacká, Sofia Pavlíková, Laura Gabonayová, Ruth Garčárová, Sofia Geletková, Martina Baranová, Diana Gondová

• Deň Zeme 2024

Aj Zem má svoj sviatok...

22. apríl už tradične patrí našej krásnej planéte Zem. Jej tohtoročný sviatok sa nesie v znamení „Planéta vs. plasty“. Práve toto heslo má zvýšiť povedomie o negatívnom vplyve plastov na životné prostredie. Pri tejto príležitosti sa žiaci našej školy zúčastnili rôznych aktivít na stanovištiach, kde ich už sprevádzali spolužiaci. Žiaci 1. stupňa si povedali viac o tom, ako urobiť našu Zem šťastnejšou, ale tiež o tom, čo ju zarmucuje. Následne sa dozvedeli viac o správnom triedení odpadu, čo si hneď aj vyskúšali. Žiaci 2. stupňa sa zahrali na „dobu rozkladovú“. Táto hra ich priviedla k šokujúcim zisteniam, a to za aký čas sa v prírode rozloží bežný odpad, ako napríklad žuvačky, zubná kefka, plechovka, tenisky či sklenená fľaša. Taktiež si pripomenuli pravidlá pri triedení odpadu, ktoré hneď využili v praxi.

V dňoch 9. - 10. 4. 2024 prebehol 45. ročník okresného kola Pytagoriády.

Našu školu reprezentovalo 12 žiakov z 3. – 8. ročníka.

V silnej konkurencii sa stali úspešnými riešiteľmi aj 4 žiaci našej školy.

Kategória P3:

Mária Puškárová – 3. miesto

Samuele Tomasello a Ondrej Janus – 12. miesto

• Matematická olympiáda

Dňa 3. 4. 2024 sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády, v ktorom nás reprezentovali aj žiaci našej školy.

Úspešnými riešiteľmi sa stali traja žiaci:

Ela Jakubová, 6. B - 2. miesto

Šimon Šabla, 7. B - 9. miesto

Tereza Zúdorová, 8. A - 4. miesto

Ďalšími riešiteľmi boli: Tamara Janečková (6.A) , Daniel Fillip (8. A), Margaréta Cvengrošová (8. A),

• Otvorený klub - ŠKD

V apríli sa tvorivé deti z každého oddelenia zúčastnili otvoreného klubu s názvom "Základy háčkovania". Na začiatku si deti pozreli krátke video, potom si každé z nich vzalo do rúk háčik a vlnu, s pomocou pani vychovávateľky sa pokúšali ovládať techniku vytvárania základného očka. Niektoré deti svojou trpezvlivosťou dokázali uháčkovať retiazku, zatiaľ čo tie vytrvalejšie sa naučili techniku krátkeho stĺpika. Niekoľko detí, ktoré navštívili tento otvorený klub, už mali predchádzajúce skúsenosti s háčkovaním.

• "Veselý týždeň" alebo Týždeň zábavného oblečenia

O apríli sa hovorí, že je tak trochu bláznivý mesiac. Preto si žiaci Školského parlamentu pre svojich spolužiakov vymysleli Týždeň zábavného oblečenia, ktorý realizovali v dňoch 15. -18. apríla 2024. Potešilo nás, že žiakom sa tento nápad zapáčil a každým dňom bolo čoraz viac nápaditejších kostýmov, ktoré si na daný deň pripravili. Každý deň bola pre nich pripravená iná téma: pondelok - filmová postava, utorok - povolania, streda - RETRO, štvrtok - "summer time".Všetky kostýmy nájdete vo fotoalbume školy.