• MŠO žiakov 1. stupňa v bedmintone

• Dňa 26. januára 2024 si naši žiaci zmerali svoje sily s rovesníkmi iných škôl mesta v rámci MŠO žiakov 1. stupňa, tentokrát v bedmintone. Proti sebe sa postavilo osem dvojčlenných družstiev chlapcov, ale aj dievčat, ktoré preverili svoje pohybové zručnosti v štvorhre. Viac sa v tejto súťaži darilo chlapcom.

Družstvo v zložení: Dominik Kaľavský (4.A), Samuel Vanacký (4.B) a Ján Sagula (4.B) vybojovalo nádherné 2. miesto.

Zápasy boli vyrovnané, preto všetkým súťažiacim ďakujeme a k úspechu blahoželáme!

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

• Mnoho ľudí má rado umenie. Poézia či próza oblažuje srdce a povznáša ho, preto sa i naši žiaci  prostredníctvom umeleckého prednesu snažia vnútorne precítiť prednášané diela. V spolupráci s trpezlivými rodičmi, pod vedením triednych učiteliek, sa tak pripravili na školské kolo súťaže - Hviezdoslavov Kubín.

Vo štvrtok, 25.1.2024, predviedli svoje talenty v kategóriách poézie i prózy (1. kategória).

Najlepšie prednesené texty boli odmenené diplomom.

Vyhodnotenie:

Kategória poézie:

1. miesto: Plutová Monika, IV.A

2. miesto: Holečková Níkola, II.B, Dzurilla Viliam, III.A

3. miesto: Vikartovská Zuzana, IV.A

Kategória prózy:

1. miesto: Šimco Viktoria, III.A

2. miesto: Smiková Terézia, III.A, Lazor František, III.B

3. miesto: Puškárová Mária, III.B, Hančák Marko, IV.A, Janus Ondrej, III.B

Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, postupujú na obvodné kolo súťaže.

• Triedenie zápaliek

• V piatok popoludní, dňa 26. januára 2024, sa vyznamenalo 12 súťažiacich z rôznych klubov svojou šikovnosťou. Úlohou bolo, aby šestice vyžrebovaných dvojíc, rozdelených do skupín, správnym smerom vysypali zápalky, poukladali ich späť do krabičky a následne ju uzavreli. Tento postup vykonávali rukou, ktorou obvykle nepíšu - praváci používali ľavú ruku a ľaváci pravú. Zvládnuť tieto kroky opačnou rukou sa ukázalo ako náročné. Deti, ktoré nesúťažili, zohrávali dôležitú úlohu pri žrebovaní dvojíc, povzbudzovaní účastníkov a dodržiavaní pravidiel.

Prvá trojica si odniesla diplomy a vecné ceny.

Na prvom mieste skončila Hana Rychnavská, druhé miesto obsadil Ferko Lazor a na treťom mieste sa umiestnil Liam Jagáč.

Za svoje úsilie boli všetci súťažiaci odmenení drobnou sladkosťou.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 17.1. 2024 sa na ZŠ Komenského v Spišskej Novej Vsi konalo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, ktorá pozostávala z písomnej a ústnej časti.

Našu školu reprezentovali dvaja žiaci a umiestnili sa nasledovne:

V kategórii 1B (8.-9.roč.): Benjamín Marcinčin (8.B) - 2. miesto

V kategórii 1A (5.-7.roč.): Nela Šabľová (7.B) - 8 miesto

K výborným výsledkom srdečne blahoželáme a ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy.

• Bábkové divadlo v ŠKD

• Pondelkové popoludnie nám spestrilo Bábkové divadlo spod Spišského hradu s predstavením so zvučným názvom – Vrešťadlo. Od prvého momentu sa deti ponorili do deja a so zatajeným dychom sledovali vystúpenie až do jeho konca. Hlavná hrdinka nás pobavila svojou vytrvalou snahou zbaviť sa malej sestričky a opäť sa stať stredobodom pozornosti svojho okolia.

Veľkým potleskom sme poďakovali za krásny zážitok a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Karneval 2024

• Pozývame všetkých žiakov prvého stupňa na fašiangové podujatie. Nezabudnite si priniesť veľa radosti a kreatívne vytvorenú masku :)

• Súťaž o najkrajšie vianočne vyzdobenú triedu

• V decembri Školský parlament vyhlásil súťaž o najkrajšie vianočne vyzdobenú triedu. Triedne kolektívy spojili sily, aby posledný decembrový týždeň premenili svoju triedu, vyzdobili ju a vniesli do nej vianočnú atmosféru.

Výsledky boli nasledovné:

1. kategória:

1. miesto: 1.A

2.miesto: 3.A

3. miesto: 1.B

2. kategória:

1. miesto: 9.A

2.miesto: 8.B

3. miesto: 6.B

Teší nás, že aj v tomto ročníku žiakom nechýbala originalita, umelecké cítenie a tvorivosť.

Víťazom srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

• Vianočná besiedka - ŠKD

• Atmosféra blížiacich sa vianočných sviatkov odznievala aj v školskej jedálni, kde sa konala „netradičná“ Vianočná besiedka za účasti všetkých oddelení ŠKD. Bola záverečnou bodkou pred vianočnými prázdninami. Deti si spolu s vychovávateľkami pripravili dobrú náladu, drobné pohostenie, voňavý vianočný punč. Nechýbali ani vianočné piesne či koledy. Čarovnú vianočnú náladu si všetci odnášali do svojich domovov a veríme, že bude doznievať čo najdlhšie počas nadchádzajúcich sviatkov.