• Informácie k otvoreniu všetkých ročníkov od 22.6.2020

Na základe usmernení MŠVVaŠ SR a zriaďovateľa školy po mimoriadnom prerušení kvôli prevencii nákazy COVID-19 dochádza od 22. 6. 2020 k otvoreniu všetkých ročníkov ZŠ a ŠKD za dodržania potrebných hygienicko-epidemiologických nariadení RÚVZ. Pre žiakov, ktorí nenastúpia na dobrovoľné vyučovanie škola zabezpečí vzdelávanie tak, ako je to pri ich neprítomnosti v štandardnom režime napr. pri chorobe.

Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do základnej školy, alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri dni, písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie. Vyhlásenie si môžete stiahnuť TU. Žiaci prichádzajú do školy v čase od 7.00 hod. do 8.00 hod.

Zákonný zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň rúško a papierové jednorazové vreckovky.

Zákonný zástupca zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do školy a odchode žiaka zo školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk).

Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladné nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo príslušným regionálnym hygienikom. V takomto prípade je dieťa zo školy vylúčené.

Pri vstupe do budovy  bude zaistený ranný zdravotný filter: dezinfekcia rúk, odstupy medzi žiakmi.

Žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch základnej školy, okrem svojej triedy.

Výchovno-vzdelávací proces  bude prebiehať blokovou formou.

Priestory školy budú pravidelne viackrát počas dňa dezinfikované.

V prípade neprítomnosti žiaka, z akejkoľvek príčiny, zákonný zástupca to oznámi vyučujúcemu.

Zákonný zástupca zodpovedá za odhlásenie žiaka z obeda v ŠJ.

Vyučovanie v  1. - 4. ročníku končí o 11.30 hod.

Školský klub detí bude denne k dispozícii do 16.30 hod.

Vyučovanie na druhom stupni končí každý deň o 12.30 hod.

V prípade podozrenia na ochorenie COVID-19 u žiakov a zamestnancov školy ZŠ bezodkladne rieši vzniknutú situáciu.

Spišská Nová Ves 19. 6. 2020

Mgr. Slavomíra Michlíková, riaditeľka školy