• Zelená škola

• Dňa 09. 10. 2014 sa naša škola zúčastnila na slávnostnom vyhodnotení 9. ročníka programu Zelená škola v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave, kde získala ocenenie Medzinárdoný certifikát Zelenej školy. Počas dvojročného obdobia sme plnili úlohy prioritnej témy Zelené obstarávanie a úradovanie. V nasledujúcom období sa tešíme na plnenie úloh z oblasti "Doprava a ovzdušie".

• Pozvánka

• ŠKD pri ZŠ sv. Cyrila a Metoda Vás srdečne pozýva na "Pasovanie prvákov" do ŠKD, ktoré sa uskutoční 17. 10. 2014 o 14:00 hod. v telocvični našej školy.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Bc. Jana Klingová

• Exkurzia Oswienčim

• 10. 10. 2014 sa žiaci IX. ročníka zúčastnili historicko - vzdelávacej exkurzie do Oswienčimu. Vypočuli si odborný výklad sprievodcu a zamysleli sa nad hrôzami II. svetovej vojny. Zároveň si rozšírili a doplnili učivo dejepisu. Náplňou programu bola aj krátka prehliadka historickej časti Krakowa. Duchovnú silu žiaci načerpali v Kostole Božieho Milosrdenstva v Lagiewnikoch. Prezreli si chrám i areál Božieho Milosrdenstva a poďakovali sa za mierový život v pokojnej krajine.

Mgr. Hrobláková

• Noc výskumníkov

• Dňa 26. 9. 2014 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili podujatia:"Noc výskumníkov". Múzeum Spiša sa premenilo na vedecké pracovisko. Žiakov najviac zaujali roboty a práca študentov pri ich ovládaní a konštrukcii. Zaujímavé boli aj ďalšie stanovištia: archeológia, paleontológia, vznik skamenelín, pozorovanie hornín, etnológia, život zvierat, zaujímavosti o hubách, tvorivé dielne. Každý si mohol rozšíriť svoje vedomosti z oblasti vedy a výskumu. Žiakov takéto podujatie zaujalo a živo diskutovali s pracovníkmi múzea. Tešíme sa na ďalšie tvorivé vyučovanie a poznávanie tajov prírody.

Mgr. Hrobláková

• Rodičovské spoločenstvo

• Vážení rodičia!

Srdečne Vás pozývame na triedne schôdzky rodičovského spoločenstva, ktoré sa uskutočnia dňa 08. 10. o 15:45 hod.

Tešíme sa na Vašu účasť.

• O Z N A M

• Riaditeľstvo ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Spišskej Novej Vsi oznamuje rodičom a žiakom, že školský rok 2014/2015 sa začína 2. septembra 2014. Zraz žiakov bude o 7:45 pred budovou školy. Školský rok sa začne spoločnou sv. omšou vo farskom kostole o 8:15 hod.