• Základná škola sv. Cyrila a Metoda, Markušovská cesta 8,

052 01 Spišská Nová Ves

Prevádzkový poriadok detského ihriska

1. Prevádzkovateľ ihriska: Základná škola sv. Cyrila a Metoda, Markušovská cesta 8,

052 01 Spišská Nová Ves

1. Vstup na detské ihrisko je na vlastné riziko a prevádzkovateľ nezodpovedá za vznik úrazu.
          2. Prevádzkový čas detského ihriska je v čase od 13:00 – 16:30 počas prevádzkových hodín Školského klubu detí  pri ZŠ sv. Cyrila a Metoda.
          3. O čistotu a údržbu priestorov a zariadení detského ihriska sa stará prevádzkovateľ.
          4. Zariadenia detského ihriska môžu používať žiaci a deti vo veku 6 až 12 rokov.
          5. Na ploche detského ihriska zabezpečí dozor nad žiakom,  dieťaťom  jeho zákonný zástupca.
          6. Na detskom ihrisku je dovolené vykonávať výlučne tie aktivity, na ktoré sú jeho zariadenia prispôsobené a určené.
          7. Každý návštevník detského ihriska je povinný správať sa tak, aby jeho konaním nedošlo k zraneniu, ujme na zdraví alebo poškodeniu majetku na detskom ihrisku.
          8. Za škody vzniknuté nedodržiavaním ustanovení prevádzkového poriadku a všeobecných bezpečnostných pravidiel zodpovedá osoba porušujúca tieto pravidlá alebo jeho zákonný zástupca.
          9. Každý návštevník detského ihriska je povinný udržiavať čistotu a poriadok.
          10. S jednotlivými zariadeniami detského ihriska sa zakazuje akákoľvek manipulácia nad rámec ich funkčného určenia.

1. Vstup mimo času prevádzky na ihrisko je prísne zakázaný!

V priestore detského ihriska je prísne zakázané:

• Vodenie psov a iných zvierat
          • konzumovať alkoholické nápoje, fajčiť, používať omamné a psychotropné látky.
          • používať nádoby zo skla a iné ostré predmety, ktoré by mohli byť príčinou zranenia
          • akýmkoľvek spôsobom poškodzovať, ničiť, hracie prvky mechanicky, alebo inak zasahovať do konštrukcie, telesa hracieho prvku.

V prípade ak zistíte, že sú prvky detského ihriska poškodené, bezodkladne na to upozornite prevádzkovateľa detského ihriska – Základnú školu sv. Cyrila a Metoda, Markušovská cesta 8, 052 01 Spišská Nová Ves

Žiak svojím podpisom potvrdzuje, že bol oboznámený s Prevádzkovým poriadkom detského ihriska

dňa:

Meno a priezvisko žiaka (čitateľne)

Vlastnoručný podpis žiaka

Rodič svojím podpisom potvrdzuje, že bol oboznámený s Prevádzkovým poriadkom detského ihriska

dňa:

Meno a priezvisko rodiča (čitateľne)

Vlastnoručný podpis rodiča